حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۳۹۹ سه شنبه ۱۲ فروردين
 
دریافت آخرین اخبار از طریق پیامک

 دریافت آخرین اخبار از طریق پیامک
پيام کوتاه ابزاري مناسب و در دسترس رسانه‌ها براي اطلاع رساني و ارسال اخبار است.
 در عصر کنوني پيشرفت روزافزون فناوري‌هاي اطلاعاتي و ارتباطي تلفن همراه جهش چشمگيري داشته و در کنار ابزاري براي مكالمه، با تكيه بر سرويس‌هاي ارزش افزوده به ارائه خدمات بي‌شماري پرداخته و پاسخگوي بسياري از نيازهاي اطلاعاتي شده است.
 درحال حاضر از جمله سرويس هاي ارزش افزوده ارائه شده مي‌توان به اعلام موجودي حساب بانكي، انتقال وجه، سرويس اطلاع رساني نرخ سهام، سرويس پيام تبريك تولد، سرويس‌ ثبت اطلاعات (RULE)، سرويس SMS TO EMAIL و EMAIL TO SMS، ارسال پيام انبوه از طريق وب، سرويس نظرسنجي و مسابقه، سرويس‌هاي OUTLOOK ، انتقال ترافيك سرويس‌هاي مبتني بر SMS و اطلاع رساني اخبار اشاره کرد.
 سرويس اطلاع رساني اخبار امكان ارسال اخبار و اطلاعات به متقاضيان در هر حداقل زمان و در هر مكاني كه تحت پوشش شبكه تلفن همراه باشد را مهيا ساخته است و در حال حاضر نيز اين خدمت توسط بنگاه‌هاي خبري و رسانه‌اي در ايران آغاز شده است.
 اكنون مي‌توان سرخط اخبار مورد نظر خود را در حوزه هاي اقتصادي، اجتماعي، فرهنگي، فناوري اطلاعات، شهري، سياسي بر روي تلفن همراه دريافت کرد.
 براي مثال براي دريافت اخبار روزنامه همشهري كافي است هر مشترك موبايل كلمه NEWS را به شماره 3000251 ارسال کند. سپس پيامي مبني بر تاييد براي مشترک ارسال مي شود‌. در مرحله بعد مجددا پيامي از شماره 3000251 مبني بر انتخاب گروه خبري ارسال مي‌شود. هر مشترك مي تواند يك تا هفت موضوع خبري را انتخاب و به شماره 3000251 ارسال کرده و پس از اين مرحله اخبار را به صورت روزانه روي گوشي خود دريافت کند.
 لازم به ذكر است درخواست كنندگان مي توانند پيام‌ها را به دو صورت فارسي و انگليسي دريافت كنند. براي دريافت پيام به صورت فارسي كافي است حرف لاتين F را به شماره 3000251 ارسال و در غير اين صورت اخبار به صورت انگليسي دريافت خواهد شد.
 ارائه اين سرويس با استقبال گسترده‌اي از سوي هموطنان مواجه شده ‌است، از خبرهايي كه بسيار مورد توجه دريافت‌كنندگان قرار گرفته است مي‌توان به اخبار اقتصادي (نرخ برابري ارزهاي خارجي با ريال، قيمت سكه)، اخبار ورزشي (نتايج ليگ برتر فوتبال ايران به طور زنده، نتايج مسابقات تيم ملي فوتبال ايران به طور زنده،...)، اخبار سياسي و اجتماعي (نتايج انتخابات، رخدادهاي ويژه،....) و بالاخره اخبار فناوري اطلاعات اشاره کرد.
 
تاريخ: ۱۳۸۹/۶/۲۲