سرویس پیامک

انواع سرویس پیامک و دسته‌بندی‌های ارسال پیامک کدام‌اند؟

سرویس پیامک یکی از محبوب‌ترین خدمات موردنیاز برای انواع شرکت‌ها است. آنها می‌توانند با این سرویس با کمترین هزینه، ارتباط بهتر و سریع‌تری با مشتریان هدف خود داشته باشند. پس از گسترش استفاده از تلفن همراه و تبدیل شدن آن به یک سبک زندگی برای افراد مختلف و بخش‌های متنوع مشتریان، خدمات پیام کوتاه نیز به یکی از فوری‌ترین نیازهای هر شرکت تبدیل شده است. حتی بسیاری از رهبران تجاری آن را یکی از مهمترین ابزارهای بازاریابی مدرن می‌دانند که اهمیت آن کمتر از کانال‌های رسانه‌های دیجیتال نیست.

بنابراین ما در این مقاله قصد داریم به بررسی محبوب‌ترین انواع سرویس ارسال sms بپردازیم که بسیاری از شرکت‌ها به آنها وابسته هستند.

سرویس پیامک
افزایش میزان فروش با فعالسازی سرویس پیامک

سرویس پیامک چیست؟

این سرویس معمولا به عنوان سرویس پیامک شناخته می‌شود که شامل ارسال پیام کوتاه به بسیاری از مشتریان هدف برای کسب و کار شما در عرض چند ثانیه است. شما تنها با چند کلیک می‌توانید پیام خود را به هزاران مخاطب ارسال کنید. این سرویس عمدتا با هدف ارائه پیامک از شماره مشخص به مشتریان هدف استفاده می‌کند.

به طور کلی اهداف استفاده از سرویس پیامک تلفن همراه برای همه شرکت‌ها با توجه به اهداف هرکدام از آنها متفاوت است. اگرچه بسیاری از شرکت‌ها برای اجرای کمپین‌های بازاریابی دیجیتال موفق به این سرویس به عنوان ابزار ضروری  بازاریابی نیاز دارند. اما بسیاری از موسسات دولتی و غیرانتفاعی از خدمات پیام کوتاه برای ارتباط با کاربران و افراد مختلف استفاده می‌کنند. در واقع این کسب و کارها با اجرای کمپین‌های پیامکی سریع و موثر به اهداف خود می‌رسند.

باوجود موسسات مختلف و اهداف آنها، دسته‌بندی‌های خاصی از سرویس پیامک وجود دارد که می‌توانید از میان آنها انتخاب کنید.

دسته‌بندی سرویس پیامک چیست؟

دسته‌بندی سرویس پیامک برای بر طرف کردن نیازها و اهداف مختلف شرکت‌ها و موسسات مورد استفاده قرار می‌گیرد. ما می‌توانیم محبوب‌ترین دسته‌بندی‌های سرویس ارسال sms را به طور خلاصه شرح دهیم.

  • سرویس پیام‌های متنی اس‌ ام اس پایه
  • راهنما/ پیامک فوروارد شده
  • پیام‌های متنی برای مکان‌های جغرافیایی خاص

سرویس پیام‌های متنی اس‌ ام اس پایه

پیام متنی اس‌ ام اس، شکل سنتی یا کلاسیک اس‌ ام اس است که فقط از متن تشکیل شده است. این پیام کوتاه می‌تواند یک ایده، خدمات یا پیشنهاد ویژه باشد که موسسات به دنبال ارسال آن به هزاران مشتری هدف هستند. شما می‌توانید به دو روش زیر از این خدمات بهره‌مند شوید:

پیامک انبوه

این روشی است که توسط شرکت‌ها و موسسات برای ارسال پیامک به بیشترین تعداد مشتریان هدف در چند ثانیه و تنها با چند کلیک استفاده می‌شود. این روش به عنوان پرکاربردترین و رایج‌ترین شیوه ارسال پیام در بین بسیاری از شرکت‌ها، موسسات دولتی و غیرانتفاعی است.

پیام‌های شخصی

این سرویس به عنوان پیام‌های هوشمندانه نیز شناخته می‌شود که به یکپارچه‌سازی API بستگی دارد تا تعداد زیادی پیام متنی را به طور جداگانه با نام خود به هزاران نفر ارسال کند. اما به هر فردی با نام او می‌رسد. به عنوان مثال:

احمد عزیز، توجه داشته باشید که ….

اگرچه استفاده از این نوع سرویس پیامک به اندازه پیام‌های انبوه رایج نیست، اما یکی از جدیدترین روش‌های خدمات پیامکی محسوب می‌شوند که بسیاری از شرکت‌های بین‌المللی و حرفه‌ای به آن وابسته هستند.

سرویس پیامک
سرویس پیامک چیست؟

پیامک فوروارد شده

این سرویس، یکی از محبوب‌ترین سرویس‌های پیامکی است که هزاران شرکت در سراسر جهان از آن استفاده می‌کنند. مکانیسم سرویس پیامک فوروارد شده برای ارسال پیام کوتاه پیوست شده با یک لینک کوتاه شده متمرکز است. زمانی که مشتری بر روی لینک کلیک می‌کنند، به طور خودکار به فروشگاه آنلاین، وب سایت یا برنامه تلفن همراه هدایت می‌شوند. محبوب‌ترین نتایجی که می‌توانید از سرویس ارسال sms به دست آورید عبارتند از:

  • پرکردن فرم اشتراک رزرو محصولات و خدمات
  • پرکردن فرم نظرسنجی
  • جمع آوری و ثبت اطلاعات مشتریان و کاربران

پیام‌های متنی برای مکان‌های جغرافیایی خاص

این سرویس یکی از جدیدترین سرویس‌های پیامک و یکی از پرکاربردترین تکنیک‌های شرکت‌های مختلف است. این سرویس یکی از مقرون به صرفه‌ترین، سرویس‌های پیامکی محسوب می‌شود. ارسال پیام با توجه به موقعیت مکانی به مخاطبان هدف می‌رسد. سپس، اجرای موفقیت‌آمیز کمپین پیامکی را با بالاترین کارایی و کمترین میزان خطا تضمین می‌کند. شما می‌توانید از دو طریق از این خدمات بهره‌مند شوید:

روش اول

این روش شامل ارسال یک پیام متنی به تعداد زیادی از مشتریان هدف در مکان‌های خاص است. پیام‌های متنی برای کاربران خدمات شرکت شما در یک منطقه خاص ارسال می‌شود.

روش دوم

این روش، یکی از مهم‌ترین، کم هزینه‌ترین، موثرترین و مدرن‌ترین روش‌های سرویس ارسال sms تلفن همراه است. این روش بر ارسال پیام متنی تمرکز دارد که  در یک منطقه خاص هستند یا از یک مکان بازدید می‌کنند.

سرویس پیامک
چرا باید از سرویس پیامک استفاده کرد؟

علت استفاده بسیاری از شرکت‌ها و موسسات از سرویس پیامک چیست؟

استفاده از سرویس ارسال پیامک مزایای زیادی برای شرکت‌ها و موسسات به همراه دارد. لازم است بدانید که این مزایا به ویژگی‌های فنی و اصلی پیامک بستگی دارد و هیچ ارتباطی به اهداف استفاده از خدمات شرکت یا موسسه ندارد. برخی از این مزایا عبارتند از:

  • اجرای موفق و حرفه‌ای کمپین‌های بازاریابی با کمترین هزینه ممکن
  • دریافت پاسخ با کمترین خطا از سوی کاربران و مشتریان
  • یکپارچه‌سازی API با بسیاری از برنامه‌ها و سیستم‌ها
  • برنامه‌ریزی خودکار خدمات تلفن همراه در تاریخ‌های خاص

سخن پایانی

به طور کلی، سرویس پیامک مانند سرویس ارسال اس ام اس سهند سامانه محبوب‌ترین ابزار بازاریابی دیجیتال مدرن برای هر کسب و کاری محسوب می‌شود. این خدمات به شرکت‌ها کمک می‌کند تا به اهداف خود برسند و با کمترین هزینه به مشتریان هدف خود دست یابند.

منبع: bevatel.com ؛

, ,

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.