پلتفرم اس‌ام اس

بهترین پلتفرم اس‌ ام اس چه ویژگی‌هایی دارد + بررسی نمونه‌های موفق خارجی

بازاریابی پیامکی روشی موثر برای ایجاد ارتباط طولانی مدت با مشتریان است. اما برای کسب سود و درآمد بیشتر، بهترین پلتفرم اس‌ ام اس کدام است؟ اما پیش از پاسخ به این پرسش شاید بهتر باشد تا چند مفهوم پرکاربرد را در این حوزه بررسی کنیم:

اس‌ام اس مارکتینگ چیست؟

اس‌ام اس مارکتینگ یا بازاریابی پیامکی شامل ارسال پیام‌های تجاری مانند رسید، تبلیغات و اعلانات به تلفن‌های افراد است. این شیوه بازاریابی با یک فرایند انتخاب شروع می‌شود که از طریق آن افراد با دریافت پیام از شما موافقت می‌کنند.

تفاوت بین اس‌ ام اس و‌ ام ام اس چیست؟

اس‌ ام اس مخفف سرویس پیام کوتاه است که اشاره به متن ارسال شده به یک دستگاه تلفن همراه دارد. اما ام ام اس مفهومی متفاوت دارد. تفاوت اس‌ ام اس و‌ ام ام اس در این است که پیامک فقط به ارسال متن تا 160 کاراکتر در هر پیام محدود می‌شود. این درحالی است که‌ ام ام اس می‌تواند چند رسانه‌ای باشد و بیش از 160 کاراکتر ظرفیت داشته باشد.

بهترین روش‌های اس‌ ام اس مارکتینگ کدامند؟

 1. تقسیم بندی

مشتریان دوست دارند که احساس کنند پیامی به صورت اختصاصی برای آنها ساخته شده باشد. با تقسیم بندی پیامک‌ها می‌توانید این احساس را در آنها ایجاد کنید.

 1. ادغام با کانال‌های دیگر

تنها در صورتی می‌توانید از تمام پتانسیل بازاریابی پیامکی استفاده کنید که بدانید چگونه از کانال‌های دیگر استفاده کنید. به عنوان مثال؛ می‌توانید از رسانه‌های اجتماعی برای تشویق اشتراک در لیست مخاطبین استفاده کنید.

 1. کم‌گو و گزیده‌گو باشید.

حداکثر 160 کاراکتر برای پیامک و 1600 کاراکتر برای‌ ام ام اس وجود دارد. پس هنگام ارسال پیامک از خود بپرسید: «مفهوم پیام چیست و کوتاهترین راهی که می‌توانم آن را بیان کنم، کدام است؟»

 1. استفاده از زبان عامیانه ممنوع

ارسال پیامک در بازاریابی پیامکی با پیامک شخصی بسیار متفاوت است. پس بهتر است متن عامیانه را برای پیام‌های شخصی خود نگه دارید.

 1. مراقب زمان ارسال خود باشید.

اعلان‌های پیام‌های متنی معمولا همیشه فعال است. بهتر است بین ساعت 9 صبح تا 9 شب پیام ارسال کنید.

 1. مشتریان خود را ترغیب کنید

همیشه از انگیزه‌ها و تشویق‌ها برای ترغیب و جذب مشتری استفاده کنید.

حال که با مفاهیم مهم اس ام اس مارکتینگ آشنا شدیم، بهتر است ویژگی‌‌های بهترین پلتفرم اس ام اس را بر مبنای بررسی نمونه‎های موفق خارجی، مرور کنیم. به طور کلی مجموعه‌ای از پلتفرم‌های نرم‌افزار بازاریابی پیامکی مبتنی بر فضای ابری وجود دارد و قطعا شما به عنوان یک بازاریاب قصد ندارید که از یک پلتفرم اس‌ ام اس استفاده کنید که بعدا شما را نا امید کند. در این مقاله قصد داریم شما را با 11 پلتفرم به عنوان بهترین پنل‌های ارسال اس ام اس آشنا کنیم.

پلتفرم اس‌ام اس
افزایش فروش محصولات با پلتفرم اس‌ام اس

یک پلتفرم اس‌ ام اس خوب چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟

بازاریابی پیامکی فراتر از ارسال پیام به انبوهی از مخاطبان است. وجود یک برنامه بازاریابی پیامکی خوب، تاثیر کمپین‌های پیامکی شما را چند برابر می‌کند. اما یک پلتفرم اس‌ ام اس چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

قابلیت ارسال پیامک انبوه

قابلیت ارسال پیامک انبوه روشی است که برای ارسال پیام به تعداد زیادی از تلفن‌ها انجام می‌شود. پیام رسانی انبوه به عنوان محبوب‌ترین ویژگی ابزار بازاریابی پیامکی است. با استفاده از این پلتفرم، شما فهرستی از شماره‌های تلفن دارید که می‌توانید از طریق پیامک‌های انبوه با آنها ارتباط برقرار و محصولات خود را تبلیغ کنید.

قابلیت گفتگوی دو طرفه

فراتر از قابلیت ارسال پیامک انبوه، شما به راهی نیاز دارید که مخاطبان بتوانند با شما ارتباط برقرار کنند. این ویژگی شما را قادر می‌سازد تا پاسخ‌های مشتریان خود را در صندوق ورودی خود ارسال و دریافت کنید. این یک ویژگی ضروری برای ارائه یک تجربه عالی برای مشتریان است.

ام‌ ام اس

ام‌ ام اس یا MMS مخفف سرویس پیامرسانی چند رسانه‌ای است. این ویژگی برخلاف اس‌ ام اس، قابلیت ارسال فایل‌های چند رسانه‌ای مانند تصاویر، فیلم‌ها و فایل‌های صوتی را دارد. معمولا محتوای چند رسانه‌ای برای مشتری جذاب‌تر است. بنابراین؛ سرمایه گذاری روی سرویسی که بتوانید به کمک آن پیام‌های چند رسانه‌ای ارسال کنید، نیز بسیار مهم است.

قابلیت درخواست انصراف

مشتریان شما باید بتوانند به راحتی اشتراک خود را از لیست پیامک لغو کنند. ابزارهای اس‌ام اس مارکتینگ به مخاطبان اجازه می‌دهد که با لینک‌ها یا کلمات کلیدی از لیست شما خارج شوند.

فهرست مخاطبان

پلتفرم اس‌ ام اس باید در ایجاد لیست مخاطبان به سه روش اصلی عمل کند:

وارد کردن دستی

ابتدایی‌ترین روش برای افزودن شماره تلفن به لیست شماست. شما باید بتوانید اطلاعات گیرنده را در پایگاه داده خود وارد کنید.

شرکت در کمپین‌های پیامکی

افراد می‌توانند با ارسال پیامک کوتاه (کلمه کلیدی) به یک شماره تلفن (کد کوتاه) در لیست شما عضو شوند. به عنوان مثال؛ ارسال کلمه «تخفیف» به شماره 33339 برای دریافت پیشنهادات تخفیف از طریق پیامک!

این یک قابلیت اساسی و مهم برای فهرست‌سازی است که هر نرم‌افزار بازاریابی پیامکی باید ارائه دهد.

فرم‌های آنلاین

افراد می‌توانند با پرکردن یک فرم آنلاین در یک وب سایت یا پلتفرم رسانه‌های اجتماعی نیز در فهرست مشتریان عضو شوند. این روشی ایده‌آل است تا بازدیدکنندگان وب سایت، مشترکین ایمیل یا دنبال کنندگان رسانه‌های اجتماعی در لیست شما شرکت کنند.

پلتفرم اس‌ام اس
میزان محبوبیت اس ام اس مارکتینگ

کلمات کلیدی

کلمات کلیدی، کوتاه و به یاد ماندنی هستند و افراد می‌توانند با ارسال آنها به لیست شما اضافه شوند. یک کلمه کلیدی، کوتاه و منحصر به فرد بوده و ثبت نام را برای افراد آسان می‌کند.

کدهای کوتاه

کدهای کوتاه، شماره تلفن‌های کوتاه (5 یا 6 رقمی) هستند که قابلیت ارسال و دریافت اس‌ام اس و‌ام ام اس دارند. برخلاف اعداد 10 رقمی معمولی، کدهای کوتاه راحت‌تر به خاطر سپرده می‌شوند و توان عملیاتی بالاتری دارند.

کلمات کلیدی و کدهای کوتاه، بخش اجتناب ناپذیر یک کمپین ایجاد لیست مخاطب هستند. به عنوان مثال؛ یک کافی شاپ می‌تواند از مشتریان خود بخواهد که کلمه کلیدی «قهوه» را به کد 33557 ارسال کنند و سپس مشتریان آخرین کدهای تبلیغاتی خود را دریافت می‌کنند.

تقسیم‌بندی

یک راه عالی برای ارسال پیام‌های هدفمند به مخاطبین، تقسیم‌بندی است. یک پلتفرم اس‌ ام اس خوب به شما امکان می‌دهد تا مخاطبین را بر اساس معیارهای مختلف (مانند تاریخ تولد، روش اشتراک، جنسیت و غیره) تقسیم‌بندی کنید. شما می‌توانید پیام‌های متنی شخصی‌سازی شده را به هر یک از گروه‌های ایجاد شده در فهرست مخاطبان ارسال کنید.

قابلیت خودکار

پیام‌های متنی خودکار، بهترین راه برای صرفه جویی در زمان و افزایش بهره‌وری کمپین است. پاسخ‌دهندگان خودکار برای تایید اشتراک یک فرد در لیست شما و ارسال پیام‌های تاخیری (ترفندها، نکات، فروش ویژه و غیره) ایده آل هستند. یادآوری‌ها، پیام‌های بسیار خوبی برای خودکارسازی هستند.

ادغام

اتوماسیون اس‌ام اس مارکتینگ تنها از طریق ادغام با سایر پلتفرم‌های مرتبط امکان‌پذیر است. ادغام پلتفرم ایمیل مارکتینگ و اس‌ ام اس مارکتینگ، حرکتی هوشمندانه است. با انجام این روش می‌توانید لیست ایمیل خود را همگام‌سازی کنید یا ایمیل‌ها را از طریق پیام‌های متنی جمع آوری کنید.

تجزیه و تحلیل و ردیابی لینک

تجزیه و تحلیل به شما امکان می‌دهد تا نقاط قوت و ضعف کمپین‌های پیامکی خود را شناسایی کنید. در ادامه به سوالاتی می‌پردازیم که در هنگام تجزیه و تحلیل می‌توانید از خود بپرسید:

 • چه تعداد پیام در کمپین شما ارسال می‌شود؟
 • چند نفر از مخاطبین پیام شما را باز کرده‌اند؟
 • چند نفر روی لینک شما کلیک کرده‌اند؟

API

API مخفف «Application programming interface» است. این ویژگی به شما امکان می‌دهد پلتفرم بازاریابی پیامکی را با سایر برنامه‌ها ادغام کنید. به عنوان مثال؛ توسعه دهنده می‌تواند از یک API اس‌ام اس برای ارسال پیامک مستقیما از طریق ایمیل مشتری شما استفاده کند. برخی پنل‎های ارسال اس ام اس دارای قابلیت‌های API هستند که می‌توانند به شما در این قبیل موارد کمک کنند.

پلتفرم اس‌ام اس
آشنایی با انواع پلتفرم اس‌ام اس

بهترین پلتفرم اس‌ام اس در میان نمونه‎های خارجی کدام‌اند؟

 1. TextMagic

اگر به دنبال یک راه حل همه فن حریف در زمینه بازاریابی پیامکی برای ارسال پیام هستید، TextMagic، انتخاب مناسبی برای شماست. این پلتفرم پیش‌شماره‌هایی از سراسر جهان را پوشش می‌دهد و با استفاده از ماشین حساب قیمت‌گذاری در این پنل اس ام اس می‌توانید متوجه حساب و کتاب اصلی شوید. کافی است محل ارسال کمپین و تعداد پیام‌های خود را انتخاب کنید تا کل هزینه کمپین خود را دریافت کنید.

پلتفرم اس‌ام اس
پلتفرم اس‌ام اس TextMagic

ویژگی‌های TextMagic

پیام‌های انبوه شخصی‌سازی شده

این پنل اس ام اس به شما امکان می‌دهد تا انبوهی از پیام‌ها را ارسال کنید. همچنین شما می‌توانید به راحتی الگوهایی با برچسب‌های شخصی‌سازی شده (نام، نام خانوادگی، نام شرکت، تلفن، ایمیل و زمان ملاقات) ایجاد کنید. سپس مکالمات شما به عنوان یک مکالمه چت در برنامه تحت وب TextMagic ظاهر می‌شود.

ایمیل به پیامک

با این برنامه می‌توانید ایمیل‌های خود را به پیامک تبدیل کنید و برای مخاطبین ارسال کنید. سپس همه متون دریافتی را به ایمیل تبدیل کنید تا در صندوق ورودی قرار گیرند.

اضافه کردن تعداد نامحدودی کاربر

شما می‌توانید تعداد نامحدودی کاربر (یا حساب فرعی) را به صورت رایگان به حساب خود اضافه کنید و اعتبار خود را با آنها به اشتراک بگذارید. همچنین می‌توانید تاریخچه پیامک و هزینه‌های کاربران خود را برای مدیریت فعالیت‌های آتی آنها بررسی کنید.

اعتبارسنجی شماره تلفن یا ایمیل

علاوه بر این موارد شما می‌توانید شماره تلفن یا آدرس ایمیل نامعتبر را از طریق سرویس اعتبار سنجی و API پنل اس ام اس Textmagic شناسایی کنید. با انجام این کار، هزینه‌ها کاهش می‌یابد و کار شما بهبود می‌یابد.

ایجاد نظرسنجی

شما می‌توانید یک نظرسنجی خودکار ارسال کنید و با پرسیدن سوالاتی از مشتریان و مخاطبان خود، بازخورد دریافت کنید.

 1. SimpleTexting

پنل ارسال انبوه پیامکی Simpletexting کلمات کلیدی نامحدودی را در تمام برنامه‌های خود ارائه می‌دهد. این پنل اس ام اس همچنین دارای سایر ویژگی‌های استاندارد بازاریابی پیامکی است.

پلتفرم اس‌ام اس
پلتفرم اس‌ام اس SimpleTexting

ویژگی‌های SimpleTexting

کلمات کلیدی چندگانه

با این برنامه می‌توانید کلمات کلیدی زیادی بدون هزینه اضافی برای شماره تلفن خود داشته باشید. معمولا پلتفرم‌های دیگر این تعداد را برای طرح‌های پایه خود محدود کرده‌اند.

ادغام‌های عالی

این برنامه با نرم افزارهای مختلفی ادغام می‌شود.

الگوها و موارد تکراری

بااستفاده مجدد از پیام‌های ارسالی خود در زمان صرفه جویی کنید.

اتوماسیون پیشرفته

پس از پیوستن شخصی به لیست شما، امکان ارسال خودکار پیام فعال می‌شود. این ویژگی سبب می‌شود هنگامی که شخصی کلمه کلیدی خاصی را به شماره شما پیامک می‌کند، یک پاسخ خودکار دریافت می‌کند.

دسترسی چند کاربره

با استفاده از این پنل اس ام اس می‌توانید اعضای تیم را به حساب خود دعوت کنید و به آنها اجازه دسترسی به یک شماره تلفن اس‌ ام اس را بدهید.

کوتاه کردن لینک

این سیستم به طور خودکار URL‌های طولانی شما را با bit.ly کوتاه جایگزین می‌کند. لینک‌های کوتاه شده تنها می‌توانند حداکثر 20 کاراکتر از فضای پیام شما را اشغال کنند.

تجزیه و تحلیل عالی

بااین برنامه می‌توانید تجزیه و تحلیل مشترکین، تعداد کلیک روی لینک، پیام‌های ارسال شده در لیست و سایر موارد را دریافت کنید، همچنین با این داده‌ها می‌توانید عملکرد کمپین خود را تغییر دهید.

 1. EZ Texting

 برنامه EZ Texting یکی از بهترین پلتفرم‌های ارسال اس ام اس در بازار محسوب می‎شود.

پلتفرم اس‌ام اس
پلتفرم اس‌ام اس EZ Texting

ویژگی‌های EZ Texting

دسترسی رایگان به تصاویر Shutterstock

در این برنامه شما به تصاویر ممتاز Shutterstock در قسمت Essential یا طرح‌های بالاتر دسترسی رایگان دارید. شما می‌توانید از تصاویر بدون حق امتیاز استفاده و آنها را با ویرایشگر تصویر EZ Texting ویرایش کنید.

کدهای کوتاه اختصاصی و شماره‌های رایگان

این برنامه، شماره‌های اختصاصی 5 الی 6 رقمی ارائه می‌دهد. این اعداد با کلمات کلیدی نامحدود، تضمین ارسال قطعی پیامک و هزینه پیامک پایین ارائه می‌شوند. همچنین شما می‌توانید یک شماره تلفن رایگان 10 رقمی، اختصاصی برای برند خود داشته باشید.

ارسال پیامک به خط ثابت

شما قادر خواهید بود پیامک دوطرفه را برای شماره تلفن فعلی خود فعال کنید. سپس مشتریان می‌توانند در هر زمانی از روز به شماره تلفن شما پیامک ارسال کرده و از تیم شما پاسخ دریافت کنند.

انصراف از لیست

ویژگی SafeStop، قابلیت انصراف از لیست شما را برای مشترکین آسان می‌کند. همچنین مشتریان می‌توانند پیام‌های ناخواسته را گزارش کنند و تنظیمات برگزیده را برای ارتباطات آینده تنظیم کنند.

مدیریت تماس و تقسیم بندی

شما می‌توانید فهرست مخاطبین را از طریق یک سند اکسل یا CSV وارد یا مدیریت کنید. همچنین توانایی این را خواهید داشت که فیلدهای اضافی (مانند آدرس ایمیل یا هر فیلد مشتری) را اضافه و آنها را تقسیم بندی کنید.

تجزیه و تحلیل گزارش

شما می‌توانید تعداد پیام‌های ارسال شده یا دریافتی، افزایش تعامل، نرخ کلیک (CTR) و غیره را ردیابی کنید.

مدیریت تیم

اعضا و کاربران تیم را به پنل اس ام اس اضافه یا حذف کنید. ارتباطات بین تیم‌های داخلی و مشترک را ساده کنید و مجوزهایی را برای انجام وظایف خاص کاربران اختصاص دهید.

 1. Attentive Mobile

پلتفرم ارسال اس ام اس Attentive Mobile ادعا می‌کند که بهترین و جامع‌ترین پلتفرم اس‌ام اس است. آنها همچنین معتقدند که به طور متوسط 20.5 درصد از کل درآمد آنلاین برای برندهای تجارت الکترونیک مدرن ایجاد می‌کنند. این برنامه تمامی ویژگی‌های لازم برای یک پلتفرم بازاریابی پیامک را ارائه می‌دهد.

پلتفرم اس‌ام اس
پلتفرم اس‌ام اس Attentive Mobile

ویژگی‌های Attentive Mobile

رشد تعداد مخاطبین

این ویژگی به ایجاد و رشد لیست اس‌ام اس و ایمیل شما اشاره دارد. می‌توانید فرم‌های ثبت نام را طراحی کرده و آنها را در وب سایت خود تبلیغ کنید. برای جذب مشتری در محل خرید، مشوق‌هایی را در هنگام خروج ارائه دهید. لینک‌های انتخاب را از طریق حساب‌های رسانه‌های اجتماعی خود نشان دهید. ثبت‌نام‌ها را از لیست ایمیل خود هدایت کنید. کدهای کوتاه ایجاد کنید و ثبت نام‌ها را از فروشگاه‌های فیزیکی خود افزایش دهید.

مدیریت مخاطبین

این ویژگی شامل مجموعه‌ای از ابزارها برای هدف قرار دادن مخاطبین شخصی است. مخاطبین را بر اساس معیارهای مختلف تقسیم بندی کنید.

پیام رسانی

این قابلیت به ویژگی‌های پیام رسانی پیشرفته اشاره دارد. می‌توانید پیام‌های کمپینی ایجاد کنید، برنامه‌ریزی کنید و پیام‌های خودکار ارسال کنید.

هوش تجاری

به ویژگی‌های تجزیه و تحلیل و گزارش آنها اشاره دارد. می‌توانید گزارش‌هایی درمورد عملکرد کمپین، پیام خودکار و غیره ایجاد کنید.

ادغام

وجود مجموعه‌ای ابزارها سبب می‌شود که Attentive را با پلتفرم‌های تجارت الکترونیک مانند Shopify، Magento و BigCommerce ادغام کنید.

انطباق و تحویل پذیری

این پلتفرم ارسال اس ام اس وعده ارسال پیام و رعایت مقررات ملی و بین‌المللی را می‌دهد. همچنین ابزارهایی را برای اطمینان از مطابقت فرم‌های شرکت شما با قوانین و مقررات محلی ارائه می‌دهد.

 1. SlickText

 پلتفرم Slick Text، برنامه‌ای برای اس‌ ام اس مارکتینگ با ویژگی‌های عالی است.

پلتفرم اس‌ام اس
پلتفرم اس‌ ام اس SlickText

ویژگی‌های SlickText

نظرسنجی متنی

با این برنامه می‌تواند نظرسنجی‌ها و پرسشنامه‌های را در داشبورد خود تنظیم کنید. همچنین می‌توانید کلمات کلیدی و کد کوتاهی را به آنها اختصاص دهید تا مشتریان تشویق به استفاده شوند. این پلتفرم اس‌ ام اس، تجزیه و تحلیل و گزارش‌ها را برای نظرسنجی‌ها ارائه می‌دهد. بنابراین؛ می‌توانید بازخورد مشتریان خود را از این طریق تجزیه و تحلیل کنید و این یک گام مهم برای ارائه یک تجربه عالی برای مشتری است.

گردش کار خودکار

این برنامه ویژگی‌های گردش کار شگفت انگیزی را ارائه دهد. همچنین می‌توانید در پنل این برنامه ارسال اس ام اس، پیام‌های خودکاری طراحی کنید که مشتریان بالقوه را درگیر و در نهایت به مشتری بالفعل تبدیل کنید.

انتخاب دوباره

این پنل ارسال اس ام اس به شما امکان می‌دهد تا از مشتریان بخواهید که اشتراک خود را با ارسال «بله» یا پیام‌های مشابه دیگر، تایید کنند. این یک گام مفید برای اطمینان از داشتن لیست شماره تلفن بدون شماره‌های پوچ، جلوگیری از هزینه‌های اضافی یا ارسال هرزنامه به افراد است.

لیست‌های مشترکین با امکان اصلاح خودکار

سیستم، شماره‌هایی که معتبر نیستند را شناسایی کرده و آنها را حذف می‌کند.

 1. Textedly

برنامه ارسال اس ام اس Textedly نیز یکی دیگر از پلتفرم‌های محبوب بازاریابی پیامکی با ویژگی‌های متنوع است.

پلتفرم اس‌ام اس
پلتفرم اس‌ام اس Textedly

ویژگی‌های Textedly

خدمات صوتی

با استفاده از این پنل ارسال اس ام اس می‌توانید شماره تلفن رایگان یا شماره کد طولانی خود را به مرکز تماس صوتی تبدیل کنید. بنابراین؛ مشتریان شما می‌توانند در صورت تمایل به راحتی با همان شماره‌ای که به آن پیامک می‌کنند، تماس بگیرند.

پیامرسانی‌ ام ام اس

مشتریان این پلتفرم پیامکی قادر خواهند بود پیام‌های چندرسانه‌ای برای شما ارسال کنند. شما می‌توانید تمامی این پیام‌ها را در صندوق ورودی خود دریافت کنید.

پیامک در اینستاگرام

این برنامه به راحتی با اینستاگرام ادغام می‌شود. با اضافه کردن دکمه «پیامک به ما» به پروفایل اینستاگرام به فالوورهای خود فرصت می‌دهید تا با کلیک بر روی آن برای شما پیامک ارسال کنند.

ادغام

این برنامه با پلتفرم‌های بازاریابی و فروش پرطرفدار ادغام می‌شود.

پشتیبانی چند کاربره

هر تعداد کاربر که نیاز دارید به صورت رایگان به حساب خود اضافه کنید. این یک ویژگی شگفت انگیز برای به اشتراک گذاری حساب خود با اعضای تیم است.

 1. Postscript

 پلتفرم postscript یکی از بهترین برنامه‌های بازاریابی پیامکی برای فروشگاه‌های Shopify است.

پلتفرم اس‌ام اس
پلتفرم اس‌ام اس Postscript

ویژگی‌های Postscript

ادغام با Shopify

هنگام استفاده از این پنل ارسال اس ام اس می‌توانید از داده‌های Shopify برای کمپین‌های بازاریابی پیامکی خود استفاده کنید.

مدیریت و رشد لیست مخاطبین

می توانید لیست موجود خود را به صورت دستی به این برنامه وارد کنید. همچنین با استفاده از پنجره‌های تاشو، کلمات کلیدی، فرم‌های انتخاب، کدهای QR یا مجموعه‌های پرداخت، فهرست خود را توسعه دهید.

تجزیه و تحلیل

بااین برنامه می‌توانید داده‌های عملکرد مربوط به پیام‌ها را مشاهده کنید. این قابلیت برای اتوماسیون، پاسخ کلید واژه، پیام‌های انتخابی تایید شده و پاسخ به مشتریان است.

 1. SMSBump

پلتفرم ارسال پیام کوتاه SMSBump یکی دیگر از پلتفرم‌های محبوب برای اس‌ ام اس مارکتینگ بوده که برای فروشگاه‌های تجارت الکترونیک طراحی شده است. این برنامه علاوه بر Shopify و Shopify Plus با پلتفرم Bigcommerce نیز ادغام می‌شود.

پلتفرم اس‌ام اس
پلتفرم اس‌ام اس SMSBump

ویژگی‌های SMSBump

ارائه ویژگی‌های فهرست‌سازی شده برای رشد

این پلتفرم گزینه‌های زیادی را برای رشد فهرست‌های شما ارائه می‌دهد. برخی از این ویژگی‌ها عبارت‎اند از: پاپ آپ، دکمه‌های شناور، فرم‌های جاسازی شده، فرم‌های پاورقی، شرکت در رسانه‌های اجتماعی و غیره.

قابلیت اتوماسیون

این پلتفرم برخی از قابلیت‌های خودکار مانند ثبت نام جدید، سفارشات، تاییدیه‌های حمل و نقل و موارد دیگر را پوشش می‌دهد.

برنامه‌ریزی

پیام‌های خود را در تاریخ و زمان معین با استفاده از این برنامه ارسال کنید.

 1. Octane Al

پلتفرم Octane AI، یک برنامه پیام رسان Shopify است که خدمات بازاریابی پیامکی ارائه می‌دهد. شما می‌توانید داده‌های مشتری را از طریق آزمون‌ها و پاپ آپ‌های تعاملی جمع آوری کرده و از آنها برای ارسال پیام‌های کوتاه شخصی‌سازی شده استفاده کنید.

پلتفرم اس‌ام اس
پلتفرم اس‌ام اس Octane Al

ویژگی‌های Octane Al

تست‌ها و پاپ آپ‌های تعاملی

می توانید تست‌ها و پاپ آپ‌های تعاملی بسازید و از آنها برای جذب مشتری و جمع آوری اطلاعات تماس استفاده کنید یا با استفاده از داده‌هایی که جمع آوری کردید، می‌توانید کمپین‌های بازاریابی پیامک هدفمند ارسال کنید.

امکان کار با پیام رسان فیسبوک

این پلتفرم علاوه بر خدمات بازاریابی پیامکی، پیام رسان فیسبوک نیز ارائه می‌دهد. بنابراین می‌توانید تمام داده‌های خود را بین این دو کانال نیز ارسال کنید.

پیام رسانی اتوماسیون

این پلتفرم، خدمات پیام رسانی خودکار نیز  ارائه می‌دهد و شما می‌توانید به طور خودکار برای افرادی که در پست‌ها و تبلیغات فیسبوک شما نظر می‌دهند، پیام ارسال کنید. برخی دیگر از ویژگی‌های اتوماسیون عبارتند از: اطلاع‌رسانی در مورد پیام‌های سبد خرید رها شده، تایید سفارش و کمپین‌های برگشتی.

 1. Podium

 پلتفرم اس‌ام اس Podium، یک پلتفرم همه کاره است که راه حل‌های تجاری را به کسب و کارهای کوچک ارائه می‌دهد. همچنین این برنامه امکانات زیر را نیز در اختیار شما قرار می‎دهد:

 • جمع آوری نظرات از طریق پیام‌های متنی
 • ارسال و دریافت پیام‌های چند رسانه‌ای
 • ایجاد گفتگوهای اینترنتی در سایت
 • دریافت پرداخت‌ها از طریق پیامک متنی
 • مدیریت همه داده‌ها در یک صندوق ورودی واحد
پلتفرم اس‌ام اس
پلتفرم اس‌ام اس Podium

ویژگی‌های Podium

مدیریت پیام‌ها از منابع گوناگون

با صندوق ورودی این پلتفرم می‌توانید همه پیام‌ها را از منابع مختلف مانند گوگل، اینستاگرام فیسبوک، ایمیل، وب سایت و پیام‌های متنی را در یک مکان مدیریت کنید.

گفتگوی اینترنتی

در این برنامه می‌توانید پیام‌های افراد را دریافت کرده و در وب سایت خود به آنها پاسخ دهید. آنها باید اطلاعات تماس خود را برای ارسال پیام به شما تکمیل کنند تا لیست مخاطبین افزایش یابد.

چت گروهی

همچنین در این پلتفرم این فرصت را خواهید داشت که با هم تیمی‌های خود چت کنید و وظایفی به آنها اختصاص دهید.

چت‌های تصویری

می توانید با ارسال لینک و به واسطه پیام کوتاه، تماسی ویدیویی با مشتریان داشته باشید. همچنین این پلتفرم خدمات صوتی ارائه می‌دهد تا بتوانید پیام‌های صوتی را برای مشتریان ارسال کنید.

ابزار ساخت لیست مخاطبین

بااستفاده از ابزارهای موجود در این پلتفرم می‌توانید لیست مخاطبین را ایجاد و آن را گسترش دهید.

 1. Omnisend

 پلتفرم اس‌ام اس Omnisend، این پلتفرم ایمیل مارکتینگ و اتوماسیون بازاریابی است. استفاده از اس‌ام اس با ایمیل مارکتینگ به شما امکان می‌دهد کمپین‌های پیام رسانی خود را هماهنگ کنید و از تمام داده‌هایی که جمع آوری می‌کنید، برای اهداف بازاریابی خود استفاده کنید.

پلتفرم اس‌ام اس
پلتفرم اس‌ام اس Omnisend

ویژگی‌های Omnisend

ایمیل + پیامک: شما می‌توانید در این پلتفرم پیامک را بدون هیچ هزینه اضافی در ایمیل مارکتینگ خود ادغام کنید. این قابلیت پنل اس ام اس Omnisend به شما امکان می‌دهد که از پیامک در گردش کار ایمیل استاندارد خود استفاده کنید و یک تجربه شخصی‌تر ارائه دهید.

گردش کار خودکار ارسال و دریافت پیامک

با استفاده از این پنل ارسال انبوه پیام کوتاه می‎توانید گردش کار اس‌ ام اس‎های ارسالی و دریافتی را مدیریت کنید یا  ارسال و دریافت پیامک را نیز به اتوماسیون ایمیل خود اضافه کنید. این پلتفرم اس ام اس حتی امکان مدیریت خودکار، گردش‌های کاری پیام‌های از پیش آماده شده را نیز در اختیار کاربر قرار می‎دهد.

گزارش کانال پیام کوتاه

با این پلتفرم اس ام اس می‎توانید، عملکرد متون خود را با استفاده از قابلیت اعمال فیلتر در کانال‌های ارتباطی پیگیری کنید. نحوه عملکرد اس‌ ام اس را در مقایسه با سایر کانال‌های ارتباطی، تجزیه و تحلیل کنید و تصمیمات مبتنی بر داده‌های درست بگیرید.

سخن پایانی

موفقیت تلاش‌های بازاریابی متنی شما تا حد زیادی به پلتفرمی که استفاده می‌کنید بستگی دارد. در این مقاله 11 مورد از محبوب‌ترین و کارآمدترین پلتفرم اس‌ ام اس را بررسی کردیم. تا به صورت ملموس و عملی با ویژگی‌های بهترین پلتفرم اس ام اس در سطح جهانی آشنا شوید. 

پنل اس ام اس سهند به عنوان یکی از پرسابقه‎ترین پلتفرم‌های ارسال و دریافت پیام کوتاه، در طول چندین سال گذشته همواره تلاش کرده است تا کیفیتی در سطح خدمات برتر جهانی در اختیار کاربران خود قرار دهد و از طریق ارائه‎ی قابلیت‌ها و ویژگی‌های متنوع، زمینه‎ی به ثمر نشستن کمپین‌های بازاریابی پیامکی کسب‌وکارهای کوچک و بزرگ را فراهم آورد.

برای مشاوره رایگان و آگاهی از شرایط خریداری طرح‌های مختلف پنل اس ام اس سهند با ما در تماس باشید.

منبع: emailvendorselection.com ؛

, ,

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.