طراحی سایت

طراحی سایت خوب و حرفه‌ای چه تاثیری بر موفقیت کسب و کارها دارد؟

طراحی سایت خوب و حرفه‌ای بیش از ایجاد و تولید محتوای مناسب، مفید و کاربردی اهمیت دارد. چرا که سایتی دارای طراحی و ظاهری زشت، کهنه و فرسوده باشد، مردم را ترغیب به خواندن و استفاده از بهترین و موثرترین محتوای تولید شده و استفاده از خدمات سایت یا خرید محصولات نمی‌کند.  طراحی وب سایت شما بخش مهمی از حضورتان در بازاریابی آنلاین است. برای موفقیت در کسب و کار آنلاین و اینترنتی خود، باید اهمیت طراحی وب خود را درک کنید.

طراحی سایت

چرا طراحی سایت مهم است؟

وقتی به طراحی مجدد وب سایت خود می‌پردازید، ممکن است از اهمیت طراحی وب تعجب کنید که چگونه می‌تواند مخاطب و تجارت شما را تحت تاثیر قرار دهد؟ بیایید به پنج دلیل مهم طراحی سایت توجه کنیم.

1-سایت ویترین کسب و کارتان است.

هنگامی که مخاطبان شما از وب سایت تان بازدید می‌کنند، این اولین تصویر را از کسب و کارتان نشان می‌دهد. آنها ظرف چند ثانیه درباره شغل شما قضاوت می‌کنند. در این چند ثانیه اول، شما باید تاثیر مثبتی بر روی مخاطبان خود بگذارید.

اگر وب سایت شما دارای ظاهری زشت و غیر طبیعی باشد، مخاطب فورا تصور منفی از کسب و کارتان خواهد کرد. آنها وب سایت شما را جذاب نمی‌دانند و به سرعت می‌خواهند از آن خارج شوند و وارد وب سایت رقیب شوند و از خدمات آن استفاده کنند.

طراحی وب از این جهت اهمیت دارد که بر نحوه درک مخاطبان از برند شما تاثیر می‌گذارد. تاثیر طراحی سایت زیبا و کاربردی شما بر روی آنها باعث می‌شود كه آنها در صفحه سایت تان باقی بمانند و در مورد شغل شما بیاموزند یا صفحه سایت تان را ترك كنند و به رقیب روی آورند. یک طراحی وب خوب به شما کمک می‌کند تا مشتریان خود را حفظ کنید.

2-به سئوی سایت شما کمک می‌کند.

بسیاری از عناصر و شیوه های طراحی سایت بر نحوه انتشار مطالب در آن تاثیر می‌گذارند که به نوبه خود بر نحوه خزیدن ربات موتور جستجو و ایندکس کردن وب سایت شما تاثیر می‌گذارد.

این یک مورد است که شما نمی‌توانید از پس آن برآیید. اگر اصول سئو در صفحه سایت خود را رعایت نکنید، از همان ابتدا با یک نبرد سخت روبرو می‌شوید.

گذشته از نحوه انتشار محتوا در وب سایت، برخی از عناصر طراحی وب می‌توانند به طور مستقیم بر سئوی آن تاثیر بگذارند. اگر شما با نحوه طراحی سایت آشنا نیستید، درک آن می‌تواند دشوار باشد، اما به عبارت ساده تر، کدهای طراحی وب سایت شما باید سئو فرندلی باشد.

بهترین راه برای اطمینان از اینکه از شیوه و روش‌های مناسب برای طراحی وب استفاده شده است، همکاری با یک آژانس و شرکت طراحی وب خوب و مطرح است که می‌داند چه کاری انجام دهد.

3-آن را برای خدمات دهی مطلوب به مشتری طراحی کنید.

مردم می‌توانند با مراجعه به وب سایت شما در مورد نحوه برخورد با آنها قضاوت کنند. طراحی شما به آنها بینش می‌دهد که چگونه از آن استفاده کنند. اگر تلاشی برای طراحی وب سایت خود نکنید، مخاطبان شما می‌دانند که شما برای کمک به آنها تلاشی نخواهید کرد.

وب سایت شما مانند نماینده خدمات مشتری تان است. اگر وب سایت شما روشن، مدرن و جذاب باشد، مخاطبان شما از صفحه آن استقبال بیشتری می‌کنند. به شما این تصور را می‌دهد که از افراد جدیدی که از وب سایت تان بازدید می‌کنند، با آغوش باز استقبال می‌کنید.

از طرف دیگر، یک سایت با ظاهر و طراحی کهنه و فرسوده باعث می‌شود که کسب و کارتان بی رونق و کم رمق شود. مردم نمی‌خواهند شغلی را بررسی کنند که برای آنها بها و ارزشی نداشته باشد تا جذب آن شوند.

از طراحی وب خود به عنوان ابزاری برای نشان دادن چهره دیجیتالی تجارت خود فکر کنید. اگر شخصی بخواهد به محل فیزیکی کسب و کار شما مراجعه کند، آیا نمی‌خواهید با آغوش باز و چهره‌ای دوستانه از آنها استقبال کنید؟ طراحی سایت به روز و مدرن معادل نمای زیبا و دوستانه محل فیزیکی کسب و کارتان است که به بازدیدکنندگان جدید سلام و خوش آمد می‌گوید.

طراحی سایت

4-اعتماد مشتریان و مخاطبان را جلب کنید.

مردم به وب سایت‌های با طراحی قدیمی و از کار افتاده اعتماد ندارند. اگر آنها شاهد طراحی ضعیف سایت شما باشند یا اطلاعات آن قدیمی به نظر برسند، به سایت شما اعتماد نخواهند کرد.

در مورد شخصی که در کار عمده فروشی هست یا یک شرکت تولیدی دارد، فکر کنید. آنها هزینه‌های هنگفتی برای طراحی سایت و راه اندازی کسب و کار اینترنتی خود می‌کنند، به این معنی که اگر با طراحی وب این کسب و کارها نتوانید اعتماد آنها را جلب کنید، آنها شرکت دیگری را برای انجام سفارش خود پیدا می‌کنند.

از طرف دیگر، یک سایت حرفه‌ای اعتماد به نفس بالای مخاطبان شما را نشان می‌دهد. آنها به کسب و کار شما اعتماد خواهند کرد و در بررسی بیشتر احساس خوبی از کار با آنها می‌کنند.

مهم است که اعتماد به نفس مخاطبان خود را بالا ببرید تا آنها در سایت شما باقی بمانند. وقتی بازدید کنندگان در سایت شما طولانی‌تر باقی بمانند، فرصت‌های بیشتری را برای شغل خود ایجاد می‌کنید تا برتری بر رقبا را به دست بیاورید.

5-رقبا در حال رقابت با شما هستند.

اگر به اهمیت طراحی حرفه‌ای و خوب وب هنوز به خوبی پی نبرده‌اید، ذکر این نکته می‌تواند به شما کمک کند که رقبای تان بیکار ننشسته‌اند. اگر می‌خواهید با آنها در فضای رقابت بمانید، باید از یک شرکت با تجربه و با سابقه برای طراحی حرفه‌ای و مدرن سایت خود استفاده کنید.

شما می‌خواهید ظاهر و طراحی وب سایت تان از رقبا متمایز شود. اگر یک وب سایت قدیمی، منسوخ و بی کیفیت داشته باشید، رقیب از شما پیشی می‌گیرد. یک وب سایت اگر خوب و حرفه‌ای طراحی شود، عملکرد بهتر و سریعتری خواهد داشت..

طراحی وب فرصتی به شما می‌دهد تا به این واسطه بتوانید بر رقبای خود برتری به دست آورید. وقتی در حال رقابت با کسب و کارهای دیگر هستید، به طور کلی خدمات و قیمت‌های مشابهی را ارائه می‌دهند. شما به یک چیز نیاز دارید که باعث شود تجارت شما از بقیه متمایز شود.

6-ثبات را حفظ کنید.

هنگامی که می‌خواهید برای کسب و کار خود مشتریان و مخاطبان جدیدی جذب کنید، باید بتوانید برند خود را بسازید. شما می‌خواهید مخاطبان با برندتان آشنا شوند، بنابراین وقتی آماده تبدیل هستند، شما را انتخاب می‌کنند. طراحی وب مهم است زیرا به ایجاد ثبات در صفحه شما کمک می‌کند.

شما باید در هر صفحه در وب سایت خود فونت‌ها، سبک‌ها و طرح‌های یکسانی داشته باشید. اگر هر صفحه طراحی متفاوتی داشته باشد، این باعث می شود سایت شما غیر حرفه‌ای به نظر برسد. همچنین، شناختن برند را چالش برانگیزتر می‌کند زیرا مخاطبان نمی‌دانند کدام رنگ‌ها را با برند شما مرتبط کنند.

اگر وب سایت شما ثبات نداشته باشد، افراد از سایت شما به سایت دیگری مراجعه می‌کنند که حرفه‌ای به نظر می‌رسد. با ایجاد ثبات در طراحی وب خود، مخاطبان را بیشتر در صفحات وب سایت نگه می‌دارید و آنها را بیشتر با کسب و کار خود آشنا می‌کنید. با در نظر گرفتن این نکته کلیدی، هنگام طراحی مجدد سایت خود مخاطبین بیشتری را به مشتری تبدیل می‌کنید.

منبع: https://www.webfx.com/

,

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.